sasani
01 فروردین 1402 - 19:45

اسد: کشورهای منطقه باید سیستم حمایتی در قبال سیاست‌های خصمانه غرب ایجاد کنند

رئیس جمهور سوریه که میزبان رئیس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران بود، تأکید کرد که کشورهای منطقه باید سیستم حمایتی در قبال سیاست‌های خصمانه غرب ایجاد کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران امروز سه‌شنبه در دمشق به دیدار بشار اسد رئیس جمهور سوریه رفت.

دفتر ریاست جمهوری سوریه با انتشار بیانیه‌ای گزارش داد، اسد با خرازی، مسائل فکری و سیاسی و تحولاتی را بررسی کرد که در جهان در حال رخ دادن است. رئیس جمهور سوریه گفت که با توجه به تحولات  سریع در مرحله کنونی، طبیعی است که خسارتهایی برای کشورهای ما به همراه داشته باشد، ولی برآیند این تحولات، به سود ما خواهد بود.

وی با اشاره به اشتباهات زیاد در سیاستهای و دیدگاههای غرب به ویژه آمریکا، ادامه داد: این مرحله نیازمند گفت‌وگوهای فشرده و اقدام راهبردی بین کشورهای منطقه است؛ زیرا غرب در این منطقه، چه بسا، خصمانه‌تر خواهد بود و تلاش خواهد کرد که از همه ابزارهای موجود خود در داخل جوامع ما استفاده کند.

اسد با بیان اینکه همین مسئله نشان می‌دهد که کشورهای منطقه باید با اوضاع داخلی خود، با دقت بیشتری تعامل داشته باشند، تصریح کرد: این کشورها باید به سمت تحکیم روابط فیما بین خود حرکت کنند تا بتوانند سیستم حمایتی در قبال سیاستهای خصمانه [غربیها] ایجاد کنند».

در حال تکمیل...

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1103383