sasani
28 آذر 1401 - 20:39

ضرورت تدوین نقشه راه برای احیای بافت تاریخی گرگان

گرگان- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان گفت: تهیه نقشه راه برای احیای بافت تاریخی گرگان یک ضرورت است که باید تدوین و عملیاتی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی مهیایی عصر دوشنبه در کارگروه استانی شهر تاریخی استرآباد اظهارکرد: ثبت بافت تاریخی گرگان به‌عنوان نخستین بافت تاریخی کشور در فهرست آثار ملی نشان از اهمیت این اثر ارزشمند است اما متأسفانه در عمل اقدام خاصی در راستای احیای این اثر ارزشمند انجام نشده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان تأکید کرد: تهیه نقشه راه برای احیای بافت تاریخی گرگان یک ضرورت است که باید تدوین و عملیاتی شود.

وی بیان کرد: در خصوص تأمین اعتبار زیرساخت‌های موردنیاز شهر تاریخی استرآباد (گرگان) از ظرفیت شورای برنامه‌ریزی استان استفاده خواهیم کرد.

مهیایی تصریح کرد: تأمین زیرساخت‌های در شهر تاریخی استرآباد یک نیاز ضروری و اولویت است که باید در کوتاه‌مدت و بلندمدت برای آن برنامه‌ریزی و اقدام داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان اظهار امیدواری کرد با پیگیری و تعامل ارگان‌های مختلف ذیل کارگروه شهر تاریخی استرآباد (گرگان) شاهد تسریع در امور احیا و مرمت این شهر تاریخی باشیم و این بافت جایگاه خود را به‌عنوان نخستین بافت تاریخی ثبت شده کشور به دست آورد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 920636