sasani
02 فروردین 1402 - 21:10

افزایش پرواز شیراز به نجف در تعطیلات نوروزی/ نوسازی و بهسازی ایرادات ایراساید فنی فرودگاه شیراز

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس گفت: طی مذاکراتی که با ایرلاین ها صورت گرفت پرواز شیراز به نجف در عید نوروز افزایش یافت.

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز با اشاره به اقدامات و تمهیدات صورت گرفته و آماده سازی این فرودگاه برای ایام عید باستانی نوروز و ماه مبارک رمضان اظهار داشت:طرح رواز اول در اولین روز از سال نو در فرودگاه شهید دستغیب شیراز اجرا شد و نخستین رواز ورودی به سومین حرم اهل بیت (ع) در کشور با گل و شیرینی مورد استقبال قرار گرفتند.

فخرالدین کشاورز افزود: خادمین حرم احمد بن موسی کاظم (شاهچراغ) (ع) با پرچم مقدس حرم در نخستین روز از سال نو به استقبال مسافران آمدند و سبزه و گلدان به عنوان هدیه به مسافران پرواز اول هدیه داده شد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس خاطرنشان کرد در کلیه سالن های فرودگاه های استان فارس سفره هفت سین آماده سازی شده و مسافران عزیز می توانند در کنار این سفره ها عکس یادگاری بگیرند و عکس چاپ شده را از پرسنل فرودگاه تحویل بگیرند.

کشاورز به برنامه های فرهنگی و هنری در فرودگاه های استان فارس به مناسبت عید نوروز اشاره و تصریح کرد: در ایام نوروز از گروه های مختلف موسیقی و تئاتر برای اجرای برنامه های شاد و جذاب دعوت کرده ایم و به اجزای برنامه می پردازند.

وی با اشاره به برنامه های فرودگاه های استان فارس برای ایام ماه مبارک رمضان نیز گفت: با توجه به این که ماه مبارک رمضان از نیمه نوروز آغاز می شود تلاش شده تا با پخش تراکت و بنر به معنوی تر شدن فضای فرودگاه برای ماه مبارک رمضان کمک کنیم و همچنین محیط های رستورانی موجود در فرودگاه را برای آن دسته از مسافرانی که به دلایل موجه امکان روزه گرفتن برای آنان مقدور نیست پوشیده شده است.

مدیرکل فرودگاه های استان فارس رنگ آمیزی جداول، زیباسازی محوطه فرودگاه با کاشت گل های فصلی، اجرای جُنگ شادی همراه با استندآپ کمدی را از دیگر اقدامات عمرانی و فرهنگی در ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان عنوان کرد.

کشاورز  در خصوص تمهیدات فنی و تخصصی برای بهبود پروازها نیز گفت: تلاش کردیم تا پروازهای از مبدا شیراز به کیش و مشهد را افزایش دهیم و همچنین طی مذاکراتی که با ایرلاین ها صورت گرفت پرواز شیراز به نجف در عید نوروز افزایش یافت.

وی با بیان اینکه فرودگاه شیراز دارای 2 باند پروازی بوده و تمام تابلوهای که در محیط پرواز مستقر شده نوسازی و بهسازی شده است و ایرادات ایرساید فنی نیز رفع شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1105131